INFORMACJE DOTYCZĄCE PRAKTYK WAKACYJNYCH W ROKU AKADEMICKIM 2015/2016

Praktyki Wakacyjne są obowiązkowe !!!

Każdy student zobowiązany jest do odbycia PRAKTYK WAKACYJNYCH podczas wakacji letnich.
Praktyki trwają cztery tygodnie (120h) i odbywają się zgodnie z Programem praktyk wakacyjnych dla danego roku.

Praktyki podlegają obowiązkowemu zaliczeniu na OCENĘ.

1. Student pobiera formularz Zgoda na odbycie praktyki wakacyjnej oraz Program praktyk wakacyjnych dla danego roku ze strony internetowej Dziekanatu Oddziału Stomatologicznego (zakładka Pobierz) i udaje się do wybranej jednostki.Na formularzu Zgoda jednostki na odbycie praktyk należy uzyskać zgodę osoby reprezentującej Jednostkę. Następnie tak potwierdzoną Zgodę dostarczyć w terminie do 29 lutego 2016 roku do Dziekanatu Oddziału Stomatologicznego UM (pok. 206, ul. Pomorska 251).

Placówka przyjmująca studenta na praktykę wakacyjną, może wymagać od Uczelni zawarcia Porozumienia na odbycie praktyk – taka informacja powinna się znaleźć na podpisanej przez Jednostkę Zgodzie na odbycie praktyk wakacyjnych.

Uprzejmie proszę o czytelne wypełnienie formularzy. Dane Jednostek powinny być pełne i aktualne.

2. W uprzednio wyznaczonym terminie (połowa maja) student odbiera w Dziekanacie Oddziału Stomatologicznego (p.206) Skierowanie na praktyki.
  3. Podstawą zaliczenia praktyk wakacyjnych jest dostarczenie do opiekuna praktyk – Pani prof. dr hab. n.med. Joanny Szczepańskiej (p. 272)  podpisanego i opieczętowanego wraz z oceną Programu  praktyk wakacyjnych.
    Następnie, należy dostarczyć  zaliczony przez panią Profesor Program praktyk wakacyjnych  do Dziekanatu Oddziału Stomatologicznego (pok. 206, ul. Pomorska 251) w celu wpisania miejsca  i terminów odbytych praktyk do systemu Dziekanat XP oraz umieszczenia w aktach  studenta.

Studenci III i IV roku odbywają 4 tygodnie praktyk wyłącznie w Instytucie Stomatologii (ul. Pomorska 251).

PRAKTYKI W INSTYTUCIE STOMATOLOGII (ul. Pomorska 251) – zapisy dokonywane będą przez Panią prof. dr hab. n.med. Joannę Szczepańską (pok. 272) wyznaczonych uprzednio terminach (dokładne daty i godziny zapisów będą podane na początku kwietnia 2016r.).

Na odbywanie praktyk w Instytucie nie jest wymagane skierowanie.

Placówka przyjmująca studenta na praktykę wakacyjną może wymagać :

• aktualnej książeczki zdrowia do celów sanitarno – epidemiologicznych;
  • zaświadczenia o wykonanym szczepieniu przeciw WZW typu B;
  • ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (OC) i następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW),- druk i warunki ubezpieczenia dostępne na stronie;
  •  ochronnego ubrania medycznego.

Dominika Grodzicka
samodzielny referent