Dnia 21 marca 2024 roku

Dnia 21 marca 2024 roku Uniwersytet Medyczny w Łodzi miał zaszczyt gościć delegację z Maharana Pratap Group of Institutions (MPGI) z Kanpur w Indiach. Skład delegacji, w osobach Dr. Vikrama Kumara Sahu- HOD Pharmacy Wing, Mr Gaurav Bhadauria – Joint Secretary, MPGI Group, MPGI; Ms Gauri Bhatnagar – Head Digital Marketing and Communications, MPGI.

Z ramienia Uniwersytetu Medycznego, spotkanie to honorowały swoją obecnością: Pani Prof. Monika Łukomska-Szymańska, Prodziekan Wydziału Lekarskiego ds. Nauki i Rozwoju Nauczania, Pani Prof. Elżbieta Budzisz, Prodziekan Wydziału Farmaceutycznego ds. Oddziału Kosmetologii i Kierownik Katedry Kosmetologii oraz Pani Dr Anna Erkiert-Polguj z Zakładu Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej.

W trakcie spotkania, obie strony miały okazję nie tylko zaprezentować swoje uczelnie i wydziały, ale także zgłębić potencjalne możliwości współpracy. Rozmowy te otwierały nowe horyzonty dla przyszłych inicjatyw, w tym rozwijających się perspektyw wymiany akademickiej zarówno dla pracowników, jak i studentów. Punktem spotkania była również prezentacja laboratoriów Katedry i Zakładu Kosmetologii, demonstrująca infrastrukturę laboratoryjną wykorzystywaną w dziedzinie kosmetologii.

Spotkanie odbyło się przy wsparciu pracowników Welcome Centre oraz Działu Współpracy Zagranicznej: Pani Gracji Mecwaldowskiej-Domańskiej, Pani Justyny Strumiłło oraz Pani Katarzyny Everson.