Zgodnie z Regulaminem studiów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
(Uchwała nr 374/2020 z dnia 28 kwietnia 2020 r. Senatu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi)

 

Praca dyplomowa
§ 32

  1. Terminy składania pracy dyplomowej określa rada dydaktyczna kierunku, uwzględniając czas niezbędny do sprawdzenia pracy z wykorzystaniem Jednolitego Systemu Antyplagiatowego, współpracującego z ogólnopolskim repozytorium pisemnych prac dyplomowych.
  2. Zasady sprawdzania prac dyplomowych za pomocą Jednolitego Systemu Antyplagiatowego określa Rektor.
  3. Złożenie pracy dyplomowej, o ile jest wymagane, może nastąpić po uzyskaniu wszystkich zaliczeń i egzaminów przewidzianych w programie studiów.
  4. Jeżeli rada dydaktyczna kierunku nie zadecyduje inaczej, student zobowiązany jest złożyć pracę dyplomową w następującym terminie:

1) na kierunku farmacja – do 31 sierpnia;

2) na jednolitych studiach magisterskich prowadzonych na kierunku fizjoterapia – do 28 lutego;

3) na pozostałych kierunkach – do 30 września.

  1. Prodziekan, na wniosek studenta zaopiniowany przez promotora, może wyrazić zgodę na przedłużenie terminu złożenia pracy dyplomowej, o którym mowa w ust. 1 i 4, o okres nie dłuższy niż 3 miesiące, w przypadku: 

1) długotrwałej choroby studenta, potwierdzonej oryginałem zaświadczenia lekarskiego;

2) braku możliwości wykonania pracy dyplomowej w wymaganym terminie z przyczyn niezależnych od studenta.

  1. Rada dydaktyczna kierunku może powołać wydziałową komisję do spraw prac dyplomowych, w skład której wchodzi, jako przewodniczący, prodziekan właściwy do spraw dydaktyki.
  2. Do zadań komisji, o której mowa w ust. 6, należy przedstawianie radzie dydaktycznej kierunku do zatwierdzenia:

1) zasad przygotowania prac dyplomowych;

2) tematów prac dyplomowych zgłoszonych przez studentów.

 

§ 33

  1. Student zobowiązany jest złożyć w dziekanacie pracę dyplomową w wersji papierowej i elektronicznej.
  2. Praca dyplomowa może być przygotowana w języku obcym – na zasadach określonych przez radę dydaktyczną kierunku lub powołaną przez tę radę komisję do spraw prac dyplomowych.

 

§ 34

  1. Pracę dyplomową, w przypadku studiów drugiego stopnia i jednolitych studiów magisterskich, student wykonuje pod kierunkiem promotora – nauczyciela akademickiego posiadającego co najmniej stopień doktora.
  2. Na kierunkach pielęgniarstwo i położnictwo promotorem pracy licencjackiej o charakterze kazuistycznym może być nauczyciel akademicki posiadający prawo wykonywania zawodu pielęgniarki lub położnej i co najmniej tytuł zawodowy magistra.
  3. W przypadku dłuższej nieobecności promotora, która mogłaby spowodować opóźnienie złożenia pracy dyplomowej, prodziekan zobowiązany jest do wyznaczenia nauczyciela akademickiego, który przejmie obowiązki promotora.
  4. Zmiana promotora w okresie ostatnich 6 miesięcy przed terminem ukończenia studiów może stanowić podstawę do przedłużenia terminu złożenia pracy dyplomowej, jednak nie więcej niż o 3 miesiące.
  5. W uzasadnionym przypadku, w okresie poprzedzającym ustalenie i zatwierdzenie tematu pracy dyplomowej przez radę dydaktyczną kierunku, student może złożyć wniosek do prodziekana o zmianę dotychczasowego promotora pracy dyplomowej, wraz z uzasadnieniem powodów zmiany. Zmiana promotora w okresie późniejszym jest możliwa jedynie w przypadku wyrażenia zgody przez dotychczasowego promotora oraz przez nowo wybranego promotora. Zmiana promotora nie może mieć wpływu na termin złożenia pracy dyplomowej.

 

§ 35

Zasady przygotowania i oceny prac dyplomowych określa Rektor.

 

 

Zarządzenie nr 87/2019 z dnia 1 października 2019 r. Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w sprawie ogólnych zasad przygotowywania i oceny prac dyplomowych w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi

Zarządzenie nr 132/2020 z dnia 11 grudnia 2020 r. Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w sprawie przeprowadzania egzaminów dyplomowych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość